Clear Sky , 27 °C / 80 °F
Doğa Tatili

KAZDAĞLARI DOĞA TATİLİ

Hayalinizdeki Doğa Tatili Kazdağları’nda

Günümüz koşullarında büyük şehirler ne yazık ki oldukça kalabalık. Özellikle İstanbul gibi bir mega şehirde yaşayanların birçoğu artık daha az kişinin yaşadığı sessiz, sakin yerlere göç etmeyi hayal ediyor. Böyle bir hayali elbette gerçekleştirmesi pek kolay değil. İyi düşünüp artılarını eksilerini tartarak karar vermek gerekiyor. Ancak böyle radikal bir karar almadan da uzun veya kısa süreli de olsa kalabalık şehirlerden uzaklaşmak mümkün. Tam da bu uzaklaşmayı hayal edenlere Kazdağları doğa tatili seçeneği birebir!

 

İstanbul’a yaklaşık 4 saatlik uzaklıkta olan bölge, şelaleleri, zeytin ağaçları ve masmavi deniziyle göz dolduruyor. Şehrin yapmacıklığından bunalanlara ilaç gibi gelen bu bölgede doğal yaşam hala baskınlığını koruyor. Öyle ki zeytin ağaçlarıyla çevreli Kazdağları’nın şirin beldelerinde tabiatın gizli kalmış güzelliklerine şahitlik etmek de mümkün.

 

Bölgede doğa tatili denince akla ilk gelen beldeler arasında Güre, Altınoluk ve Asos yer alıyor. Bu beldelerde daha merkezi konumda bulunan butik otelleri tercih edebileceğiniz gibi daha ıssız alanlarda bulunan kamping işletmelerini de tercih edebilirsiniz. Şehir stresinden uzaklaşmak için her türlü imkanı yaratan tesislerde hayallerinizdeki gibi bir doğa tatili yapabilirsiniz. Huzur içinde vakit geçirebileceğiniz beldelerin yanı sıra bölgede bulunan taş evleriyle turistlerin gözdesi olan köyleri de ziyaret edebilir, buralardaki konaklama tesislerini de alternatiflerinize ekleyebilirsiniz. Denize uzak olan kimi işletmelerin özel yüzme havuzları da bulunuyor. Bu nedenle yaz aylarında denizin yanı sıra zeytin ağaçlarının arasında konumlanmış havuzda da yüzmenin zevkine varabilirsiniz.

 

Doğa ile iç içe bir tatil geçirmek isteyenler konaklamanın yanı sıra bölgedeki aktivitelere de önem verirler. Kazdağları doğa yürüyüşü, şelalede yüzme gibi farklı doğa aktiviteleri sunan bir noktadadır. Bu nedenle de doğa tatili yapmak isteyenler bu bölgede yılın her mevsiminde diledikleri gibi bir tatil planlayabilirler. Tabiatın huzuruyla mest olabileceğiniz beldede mevsime göre kaplıcaların şifalı sularından faydalanabilir, çevredeki antik kentleri gezebilir veya bakir kalmış koylarda denize girmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Doğa ile iç içe bir tatil yapmak istiyorsanız rotanızı en kısa zamanda Kazdağları’na çevirmenizi öneririz! Şimdiden huzurlu ve keyifli tatiller!

Paylaş

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 2 =