Clear Sky , 27 °C / 80 °F
KAZDAĞALARIM FESTİVAL

KAZDAĞLARI FESTİVAL VE ETKİNLİKLER

Kazdağları’nda Farklı Bir Deneyim : Festival ve Etkinlikler

Bahar ve yaz aylarının vazgeçilmez rotalarından biri kuşkusuz Ege’dir! Hangimiz zaman zaman Ege’ye kaçmak istemeyiz ki? Kimimiz emekliliğini burada geçirmeyi hayal ederken kimimiz de sıcacık yaz günlerini burada geçirmeyi arzu eder. Yaz mevsiminde yerli ve yabancı turistleri ağırlayan bölge, denizi ve doğasıyla olduğu kadar festival ve etkinlikleri ile de ön plana çıkıyor. Farklı müzik gruplarının yer aldığı müzik festivallerinden, yöresel lezzetlerin tanıtıldığı yiyecek etkinliklerine kadar birçok alanda aktiviteler organize ediliyor.

 

Urla’da Enginar Festivali, Kuşadası’nda Gençlik Festivali düzenlenirken her sene Kazdağları’nda da çeşitli festival ve etkinlikler düzenleniyor. İstanbul ve İzmir’e olan yakınlığı ile dikkatleri üzerine toplayan Kazdağları grup etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor.  Doğasının nimetlerini ziyaretçilerine sunan belde, sanattan, yeme içmeye, hatta havacılığa kadar birçok farklı dalda etkinliğe kapılarını açıyor. Büyük küçük demeden her yaştan festival severe uygun bir aktivite bulmak mümkün! Bölgede aktiviteler nisan ayında başlayıp şubat sonuna kadar devam ediyor.

 

Kazdağları’nı sıcak günlerde ziyaret edip hem denizin keyfini sürüp hem de festivallere katılmak istiyorsanız her sene düzenlenen, yoğun ilgi gören Zeytinli Rock Festivali’ne katılabilirsiniz. Festival alanında kamp alanı bulunduğundan bu müzik festivaline gelirken dilerseniz çadırınızı da yanınızda getirebilirsiniz. Eğer ki Ege’nin sıcağını değil de serin havasını seviyorsanız kış aylarında düzenlenen Edremit Zeytin Hasat Sonu Şenliği’ne katılabilirsiniz. Zeytin ve zeytinyağı üretiminin öncülerinden biri olan Edremit’te efsanelere göre bütün ağaçların ilki olan zeytin ağacı ve meyvesi hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz.

 

Kazdağları festival ve etkinlikleri yıl boyunca farklı zamanlarda düzenlendiği için sene içerisinde birkaç etkinliğe katılarak bölgenin farklı vakitlerde keyfini sürebilirsiniz. Yaz aylarında düzenlenen festivallerden birine gitmeyi planlıyorsanız bu bölgeye kadar gelmişken birkaç gününüzü Ege’nin serin sularına ayırmanızı tavsiye edebiliriz. Sıcak günlerde plajda vakit geçirmeyi tercih etmiyorsanız şelale ve derelerin bulunduğu alanlara giderek buz gibi sularda serinleyebilirsiniz. Eğer ki kış aylarında organize edilen bir etkinliğe katılmak isterseniz de bölgede bulunan kaplıca otellerinde konaklayarak bedeninizi rahatlatabilirsiniz. Bahar aylarında olduğu gibi kış günlerinde de doğa yürüyüşlerinin de keyfi ayrı olacaktır.

Paylaş

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + eighteen =