Clear Sky , 27 °C / 80 °F
Kazdağalari Piknik

KAZDAĞLARI PİKNİK VE MESİRE YERLERİ

Kazdağarı Altınoluk ve Güre’de Piknik Yapmanın Keyfi Bir Başka

 

Çanakkale ile Balıkesir arasında kalan Altınoluk ve Güre yaz aylarında tatilcilerin uğrak noktalarındandır. Mavi bayraklı plajlarda denizin ve güneşin keyfini çıkarmak isteyenler uzun ve kısa süreli tatillerini bu bölgede geçiriyorlar. Bölgede lüks tatil yapmak isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılayacak işletmeler bulunduğu gibi daha ekonomik tatil yapmak isteyenler için de birçok seçenek bulunuyor.

 

Lüks tatil yapmak isteyenlerin yeme içme için uğrak noktaları balık lokantaları olurken ekonomik tatil yapmayı planlayanların tercihleri ise Altınoluk ve Güre’deki mesire yerleri oluyor. Bu alanlar bölgede konaklayan turistler tarafından tercih edildiği gibi Balıkesir ve Çanakkale gibi beldelere yakın şehirlerde yaşayanların da günübirlik uğradıkları noktalar arasında bulunuyor. Beldelerde mangal yakıp ailenizle keyifli vakit geçirebileceğiniz birçok piknik yeri hizmet veriyor.

 

Et severlerin bildiği gibi et denince akla ilk gelen şehirler Balıkesir ve Bandırma’dır. Altınoluk ve Güre de bu avantajdan faydalanıp kaliteli etin kolayca bulunabileceği yerler arasında. Bunun da etkisiyle gerek çevre illerden gerek büyük şehirlerden turistler Altınoluk ve Güre’deki kendin pişir kendin ye işletmelerini tercih ediyorlar. Doğa ile iç içe konumlanan bu işletmelerde yemeğinizi keyifle yiyebilir, aileniz ve dostlarınızla kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Beldelerin deniz ile iç içe olduğunu unutmayıp buralarda etin olduğu kadar balık ve kalamar gibi diğer deniz mahsullerinin de kolaylıkla bulunabildiğini de belirtmekte fayda olabilir. Izgarada pişirilmiş balığın yerini hiçbir şey tutmaz diyenler bu lezzetleri bir de açık havada deneyebilirsiniz!

 

Kimi dere kenarlarında kimi de ağaçların arasında bulunan piknik yerlerinde hem yaz hem de bahar aylarında piknik yapabilirsiniz. Kuş ve su sesleriyle dolan kendin pişir kendin ye alanlarında doğanın huzurunda yemeğinizin tadına varabilirsiniz. Manastir Kahvesi gibi işletmeler, mangal, masa, sandalye gibi ekipmanları sağlarken bazı işletmeler size sadece piknik yapabileceğiniz bölgeyi sağlıyor. Bu nedenle gideceğiniz yerdeki imkanları önceden öğrenebilir ve gerekirse piknik malzemelerinizi yanınızda götürebilirsiniz. Şelale veya dere gibi su kenarlarının yakınında konumlanan mesire yerleri yaz aylarında daha serin olabileceğinden sıcak günlerde daha çok tercih edilebilir. Bu noktada da yaz aylarında özellikle bu alanların biraz daha yoğun olduğunu belirtelim.

Paylaş

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × five =