Clear Sky , 27 °C / 80 °F
yoga2 750x450 - KAZDAĞLARI YOGA, PİLATES, NEFES MEDİTASYON KAMPLARI

KAZDAĞLARI YOGA, PİLATES, NEFES MEDİTASYON KAMPLARI

Hem Bedene Hem Ruha İyi Gelen Bölge, Kazdağları

 

Ülkemizin en çok oksijen bulunan bölgelerinden biri olan Kazdağları’nda kim kendini iyi hissetmez ki? Yemyeşil doğası ve masmavi deniziyle görenleri büyüleyen Ege’nin başladığı alan hem deniz tatilini hem de doğa tatilini tercih edenleri ağırlıyor. Sıcak günlerde denize girmek için bölgeyi ziyaret edenlerin yanı sıra dağın eteklerinde yoga, meditasyon gibi bedene ve ruha iyi gelen aktiviteleri yapmak için de buraya uğrayanların sayısı her geçen gün artıyor. Dinlenmek ve eğlenmek için oldukça uygun olan tatil beldesindeki bazı konaklama merkezlerinde yoga, pilates, nefes ve meditasyon kampları düzenlenmektedir. Siz de deneyimli eğitmenler eşliğinde organize edilen bu kamplara katılabilir, Kazdağları’nın güzel havası eşliğinde aktivitelerin keyfine varabilirsiniz.

 

Kazdağları yoga kampı denince akla ilk gelen bölgelerden biri. İstanbul ve İzmir’e yakın olması sebebiyle büyük şehirlerde yaşayan yoga severlerin de uğrak noktalarından biri haline gelmiş durumda. Bölgede yoga meditasyon aktiviteleri geniş kapsamlı hizmetler sunan büyük otellerde düzenlendiği gibi tabiat ile iç içe bulunan işletmelerde de yapılmaktadır. Büyük otellerde daha konforlu zaman geçirebilirken diğer işletmelerde konfordan uzak ancak doğanın tüm güzellikleriyle birlikte keyifli vakit geçirmeniz mümkün. Bu noktada tercih tamamen katılımcılara kalıyor. Eğer ki çadır kampı yapmaktan zevk alan, kuş sesleri ile uyanmak ve gece uyumadan önce yıldızları seyretmek isteyenlerdenseniz önerimiz doğa içindeki salaş işletmelere şans vermeniz yönünde.

 

Yoga kamplarının yanı sıra Kazdağları nefes ve pilates kampları ile de biliniyor. Ortalama 3-4 gün süren bu etkinlikler sırasında doğru nefes almayı öğrenebilir, farklı nefes terapileri ile stres seviyenizi düşürebilirsiniz. Pilates dersleri de vücudunuzun esnekliğini arttırmanıza yardımcı olurken doğru omurga kullanımını kavramanıza destek olacaktır. Ayrıca bu kamplar sırasında etkinlik programınız dahilindeyse dans atölyelerine ve aile dizimi çalışmalarına katılabilirsiniz.

 

Kazdağları konum avantajıyla bu tip etkinlikler için Ege ve Marmara Bölgesi’nden birçok katılımcı tarafından tercih edilmektedir. Bölgeye özel araç, otobüs veya uçak ile ulaşmanız mümkün. Dilerseniz Bandırma Feribotu’nu da kullanabilirsiniz. Eğer özel aracınız varsa kampa aracınız ile gelmenizi tavsiye ederiz çünkü yol boyunca görecek güzellikler ve tadacak lezzetler de bir hayli fazla!

 

Paylaş

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × three =